Повернутись на попередню сторінку
ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров'я)
22.02.2011     Стійкість до протимікробних препаратів: якщо сьогодні не вжити заходів, завтра ми залишимося без ліків

Стійкість до протимікробних препаратів - це не нова проблема, але вона стає все більш небезпечною. Багато країн вже вживають заходів, але для того, щоб не допустити повернення до "доантібіотіковой ері", необхідні термінові спільні зусилля.
У Всесвітній день здоров'я 2011 Всесвітня організація охорони здоров'я закликає ввести в дію комплекс з шести політичних заходів по боротьбі з лікарською стійкістю у всіх країнах.

Стійкість до протимікробних препаратів і її глобальне поширення
Ми живемо в епоху залежності від антибіотиків і інших протимікробних препаратів для лікування станів, які кілька десятиліть тому, чи навіть кілька років тому в разі ВІЛ / СНІДу, були б смертельними. Коли з'являється стійкість до протимікробних препаратів, відома також як лікарська стійкість, ці ліки стають неефективними. У Всесвітній день здоров'я 2011 ВООЗ буде закликати до посилення глобальної прихильності справі збереження цих ліків для майбутніх поколінь. Стійкість до протимікробних препаратів - тема Всесвітнього дня здоров'я 2011 року - і її глобальне поширення представляє загрозу для того, щоб багато ліків, які використовуються сьогодні для лікування інфекційних хвороб, залишалися ефективними.
У Всесвітній день здоров'я 2011 ВООЗ звернеться до урядів та іншим зацікавленим сторонам з закликом прийняти політичні заходи і проводити практичні методики, необхідні для запобігання виникнення високо стійких мікроорганізмів і для боротьби з ними.
Що таке стійкість до протимікробних препаратів?
Стійкість до протимікробних препаратів, відома також як лікарська стійкість, виникає у випадках, коли такі мікроорганізми, як бактерії, віруси, грибки і паразити, змінюються таким чином, що ліки, які використовуються для лікування спричинених ними інфекцій, стають неефективними. Мікроорганізми, що стали стійкими до більшості протимікробних препаратів, часто називають "сверхінфектами". Вони представляють основну проблему, так як стійка інфекція може закінчуватися смертельним результатом, передаватися іншим людям і приводити до величезних витрат окремих людей і суспільства в цілому.
Розвитку стійкості до протимікробних препаратів сприяє неналежне використання ліків, наприклад прийом в неправильних дозах або припинення призначеного курсу лікування раніше терміну. Ліки поганої якості, неправильні призначення та неналежні профілактика та боротьба також сприяють розвитку та поширенню лікарської стійкості. Відсутність в урядів прихильності вирішення цих проблем, поганий епіднагляд та зменшуваний арсенал засобів для діагностування, лікування та профілактики також перешкоджають боротьбі з лікарською стійкістю.

www.who.int


 
Авторизація

Логін:
Пароль:  
Реєстрація

Сервісна частина


Увага Поновлення інформації на сайті відбувається щоденно

Адміністратор сайта
© Copyright
Державне підприємство
Український фармацевтичний інститут якості