Повернутись на попередню сторінку
Правове регулювання фармацевтичної діяльності

Шановні користувачі, у цьому розділі Ви маєте можливіть ознайомитись з питаннями користувачів сайту та відповідями на них.

 

Застереження!  В процесі підготовки висновку, фахівці ДП «УФІЯ» керувались нормами чинного законодавства України, практичним досвідом і специфікою Вашого запиту. Проте, наведені відповіді та висновки несуть в собі інформаційно-консультаційний характер і не повинні розглядатись як гарантія або підтвердження того, що контролюючі і регулятивні органи розділятимуть думку фахівців ДП «УФІЯ».

 

Питання: какие требования предъявляются к санитарному режиму аптек в настоящее время?

Відповідь.

Питання:  Добрий день! Підкажіть, яка повинна бути в аптеці площа вбиральні з рукомийником? В площу торгового залу 18 м кв. входить і робоча зона фармацевтів? І якщо аптека знаходиться на території супермаркету приміщення повинно бути повністю ізольоване маю на увазі стіни до стелі висота якої становить 330 см. зашиваються повністю на всю висоту?

Відповідь.

Питання: В апетеці призначений новий завідуючий, чи потрібно вносити зміни а паспорт аптечного закалду.

Відповідь.

Питання:  Фирма, зарегистрированная в г. Киеве открыла аптеку в г. Харькове в ноябре 2011 года. Согласно новых лицензионных условий, которые вступили в действие 29.12.2011 года: аптеки и их структурные подразделения могут находиться только в пределах одной административной единицы, т.е. области. Если это так, то как фирма должна поступить с этой аптекой.

Відповідь.

Питання: 

Здравствуйте!
Я работаю по единому налогу (2 группа), при этом сотрудничаю с бюджетными организациями (дет.сады, соцстрах). Подскажите, пожалуйста, какой должна быть наценка на медикаменты, отпускаемые данным организациям. (Слышал, что вышло постановление кабмина №932 от 8 апреля 2011г, которым были внесены изменения в Постановление №955 от 17 октября 2008г, - меняет ли оно каким-либо образом систему наценки при отпуске медикаментов вышеуказанным организациям?)Спасибо!

Відповідь.

Питання:  какими приказами регламентируется оформление витрин аптеки

Відповідь.

Питання:   ПрАТ "АВ-Фарма" просить Вас надати роз’яснення щодо впровадження ліцензійних умов щодо дотримання розмірів граничних постачальницько-збутових надбавок, встановлених Кабінетом Міністрів України. Наприклад, гумові вироби та перев’язувальні матеріали, аптечки клінічні входять до переліку лікарських засобів, які можуть закуповувати заклади и установи охорони здоров’я, що повністю або частково фінансуються за державного та місцевого бюджету. Припускаємо, що ми, як оптова компанія, оприбуткували на склад джут гумовий, з торгівельною націнкою 15%, за ціною нижчою на 19% ніж зареєстрована виробником як оптова-відпускна в реєстрі. Запитуємо, чи порушуємо ми ліцензійні умови наказу МОЗ України від 28.02.2012р. №134 щодо граничних постачальницько-збутових надбавок?

Відповідь.

Питання:  В связи с вступлением в силу Постановления КМУ от 08.08.2011 № 932 срочно дайте ответ на вопрос: " Если наркотические и психотропные препараты не включены в реестр оптово-розеничных цен, то какую розничную наценку имеет право делать аптека при отпуске этих медикаментов за бюджетные средства мед. учреждению?"

Відповідь.

Питання: За останніми Ліцензійними умовами приміщення для зберігання лікарських засобів мають бути валідовані. Яка організація в Києві спеціалізується на такій валідації? В кого можна замовити мапування приміщень? Дякую за відповідь.

Відповідь.

Питання: Надайте будь -ласка інформацію ,які журнали ,книги...,потрібно вести в аптеці на даний час . Де іх можна придбати (завантажити) ?

Відповідь.

Питання: як офиційно присвоїти аптеці статус "соціальна"?

Відповідь.

Питання: сколько гигрометров должно быть в материальных аптек и аптечного склада, если закуплены гигрометры типа ВИТ 2?

Відповідь.

Питання: при проверке Госслужбой было сделано замечание о нецелесообразности использования гигрометра типа ВИТ 1 летом. Насколько законно это замечание?

Відповідь.

Питання: каким именно гигрометрами может пользоваться аптеки и апт склад? Чем регламентировано применение гигрометров?

Відповідь.

Питання: Правомерны ли требования контролирующих органов (СЭС и госслужбы Украины по лекарственным средствам иметь в наличии в каждом помещении для хранения лекарственных стредств и ИМН два типа гигрометров: ВИТ 1 и ВИТ 2? Каким нормативными актами это регламентировано?

Відповідь.

Питання: Наша аптека является коммунальной, но работает на хозрасчете. Бюджетных средств нет и н когда не было. Имеют ли право специалисты нашей аптеки (провизоры и фармацевты) на надбавку за выслугу лет согласно Постановления КМУ от 29.12.2009 №1418 или это Постановление относится только к бюджетным аптекам?

Відповідь.

Питання:  Будь ласка проконсультуйте мене. Існує національний перелік лікарських засобів, на які державою регулюється максимальна роздрібна націнка. Лікарські засоби у цьому переліку прив'язані до виробника, чи слід гранично націняти лікарський препарат, який потрапив до цього переліку, будь-якого виробника.

Відповідь.

Питання:  Які документи та куди слід надати у випадку зміни завідувача аптеки?

Відповідь.

Питання:  Прошу дати роз’яснення по інформаційному листу ДЛІ від 18.04.2011,№ 7494-03/07.4/17-11 "Державна інспекція з контролю якості лікарських засобів в Донецькій області", що до СПИРТ ЕТИЛОВИЙ 96% розчин для зовнішнього застосування 96% по 100 мл у флаконах серія 011010 ТОВ «Виробнича фармацевтична компанія «БІО-ФАРМА ЛТД». На сайті http://uphiq.org/ ми не змогли знайти інформацію по цьому препарату. 

Відповідь.

Питання: 

Які документи повинні бути у постачальників на мінеральну воду, дитяче харчування, дитяче масло та дитячі пляшечки?

Відповідь.

Питання: Підкажіть, будь-ласка, перелік препаратів, що підлягають предметно-кількісному обліку станом на 27.05.2011 р.

Відповідь.

Питання: Прошу дати роз’яснення по інформаційному листу Держлікінспекції МОЗ від 18.04.2011,№ 7494-03/07.4/17-11 "Державна інспекція з контролю якості лікарських засобів в Донецькій області", що до СПИРТ ЕТИЛОВИЙ 96% розчин для зовнішнього застосування 96% по 100 мл у флаконах серія 011010 ТОВ «Виробнича фармацевтична компанія «БІО-ФАРМА ЛТД».

Відповідь.

Питання: 

У Криму на дитяче харчування встановлено обмеження (в тому числі і для аптек) торгової націнки 15% у роздрібній торгівлі, та 10% на товари українських виробників. Ці націнки стосуються лише дитячих сумішей? Якщо можна, дайте роз’яснення - що таке дитяче харчування (вода, соки, пюре - на них теж поширюється обмеження торгової націнки)?

Відповідь.

Питання: 

Як кваліфіковано пояснити покупцю, що термін придатності на флаконі крапель Назол 30 мл не зазначається, а вказується на упаковці та (або) на етикетці, що наклеєна на флакон? Покупці стверджують, що інформація повинна бути зазначена на самому флаконі.

Відповідь.

Питання: 

Як квіліфіковано пояснити покупцю, що термін придатності на флаконі крапель Назол 30 мл не зазначається, а вказується на упаковці та (або) на етикетці, що наклеєна на флакон (при здійснення покупки покупець стверджує, що інформація повинна бути зазначена на самому флаконі).

Відповідь.

Питання: 

 

Доброго дня, підкажіть, будь-ласка, якими наказами регламентуються правила або особливості зберігання сильнодіючих лікарських засобів, що вказані у списку згідно наказу від 17.08.2007 №490. Чи потрібно створювати якісь особливі умови зі зберігання даних лікарських засобів, або ж вони зберігаються як препарати загального списку, тільки підлягають предметно-кількісному обліку?

Чи встановлене законодавче регулювання щодо правил зберігання лікарських засобів, що підлягають предметно-кількісному обліку?

 

Відповідь.

Питання: 

Підкажіть, будь-ласка, як правильно закривати аптеку? Які заяви потрібні, в якій форму і на чиє ім’я. Чи потрібно повертати ліцензію?

Відповідь.

Питання: 

Як квіліфіковано пояснити покупцю, що термін придатності на флаконі крапель Назол 30 мл не зазначається, а вказується на упаковці та (або) на етикетці, що наклеєна на флакон (при здійснення покупки покупець стверджує, що інформація повинна бути зазначена на самому флаконі).

Відповідь.

Питання: 

Підкажіть, будь-ласка, якими наказами регламентуються правила або особливості зберігання сильнодіючих лікарських засобів, що вказані у списку згідно наказу від 17.08.2007 №490. Чи потрібно створювати якісь особливі умови зі зберігання даних лікарських засобів, або ж вони зберігаються як препарати загального списку, тільки підлягають предметно-кількісному обліку?

Чи встановлене законодавче регулювання щодо правил зберігання лікарських засобів, що підлягають предметно-кількісному обліку?

Відповідь.

Питання: 

Що потрібно для отримання ліцензії на здійснення видів діяльності, пов'язаних з обігом наркотичних засобів і психотропних речовин? І скільки коштує ліцензія?

Відповідь.

Питання: 

1) додатки до Національного Переліку лік. засобів (до Постанови КМУ від 25.03.2009 р.№333); 2) зміни та додатки до наказу МОЗУ від 27.02.06 р №86. Все станом на березень 2011 року. Достатньо назвать номер та дату нормативного документу.

Відповідь.

Питання: 

Чи потрібно реєструвати всі приписи Держлікінспекції МОЗ, чи тільки ті, які безпосередньо відносяться до тих лікарських засобів,які ми використовуємо?

Відповідь.

Питання: 

Які законодавчі документи регламентують перлік лікарськіх засобів, що підлягають предметно-кількісному обліку?

Відповідь.

Питання: 

Який перелік документів потрібен для подання документів на отримання ліцензії?

Відповідь.

Питання: 

Державна інспекція з контролю якості лікарських засобів у АРК вимагає від нас забезпечити Аптеку № 1 і Аптечний пункт № 1 необхідною кількістю персоналу, який відповідає єдиним кваліфікаційним вимогам, встановленим гл.3 Ліцензійних умов (пп.2.5.7 п.2.5 р.2 Ліцензійних умов). Чи є обов'язковою вимогою, щоб завідувач аптекою в смт., який має вищу освіту, підтвердив спеціальність категорією? Чи є обов'язковою вимогою, щоб завідувач аптечним пунктом у смт. був фахівцем з вищою освітою?

Відповідь.

Питання: 

Доброго дня! Нам потрібно обгрунтувати для перевіряючої інстанції, чи дозволено до реалізації в аптеках і аптечних пунктах серветки паперові одношарові №100. Дякуємо.

Відповідь.

Питання: 

Провізор, що пройшов інтернатуру і має сертифікат провізор-загальна фармація, чи може бути призначений на посаду старшого провізора? Що потрібно зробити, щоб нараховувався стаж «організація та управління»?

Відповідь.

Питання: 

Що потрібно для отримання ліцензії на здійснення видів діяльності, пов'язаних з обігом наркотичних засобів і психотропних речовин? І скільки коштує ліцензія?

Відповідь.

Питання: 

Чи можна зберігати в одному холодильнику лікарські засоби загального переліку та імунобіологічні препарати (віферони, інтерферони, лаферобіони) з виділенням окремої полиці?

Відповідь.

Питання: 

Лицензия получена в сентябре 2010 г. с паспортом аптечного склада по старому образцу. Постановой КМУ №906 от 04.10.10 г. утверждена Новая форма паспорта.Нужно ли сейчас переделывать паспорт, требуют ли это контролирующие органы? Спасибо.

Відповідь.

Питання: 

Подскажите сроки хранения бумажных сертификатов качества. Каким докуметом это регламентируется?

Відповідь.

Питання: 

додаток 9 до наказу МОЗ УкраІни від 30.10.01 №436

Відповідь.

Питання: 

Провизор - общего профиля. Закончил бюджет. Не прошел интернатуру.

По Приказу МОЗ №717 от 29.03.02 г. имеет право работать фармацевтом.

По N 818 від 12.12. 2006 р.”Положение про порядок проведення атестації фармацевтів” должен пройти курсы повышения квалификации специалистов.

Имеет ли право без интертуры пройти курсы повышения провизоров общего профиля и тем самым подтвердить диплом? ( Сссылки на нормативные документы)

Имеет ли право пройти курсы повышения фармацевтов с дипломом провизора?

Имеет ли право пройти интернатуру на коммерческой основе?

По какой системе может пройти интернатуру, если срок после окончания ВУЗ-а 4 года?

Ссылки на нормативные документы по данному вопросу?

Спасибо за ответ.

Відповідь.

Питання: Напишите, пожалуйста, какие на данный момент требования к планировке аптеки в сельской местности. Спасибо.

Відповідь.

Питання: Більше 12 років я працюю на посаді фармацевта. Крім того, два роки працювала на посадах фармацевтом експедиції, заступником завідуючого експедиції, фармацевтом та заступником відділу готових лікарських форм.

Будьте ласкаві, роз"ясніть мені чи маю я право на пільгову пенсію? Які існують умови для виходу на пільгову пенсію фармацевта, та чи зараховується до пільгового стажу робота на посадах фармацевтом експедиції, заступником завідуючого експедиції, фармацевтом та заступником відділу готових лікарських форм, а також якими нормативно-правовими актами це регулюється?

Відповідь.

Питання: Скажите, пожалуйста, имеет ли право зав.аптекой на подработку в другой аптеке?

Питання: В аптеці штатний розклад і тарифні оклади зроблено згідно наказу МОЗ України від 30.05.2007 р. №273/290. Тарифна ставка робітника 1 розряду поступово збільшується при збільшенні мінімальної зарплати в країні. В якій сумі повинно бути підвищення посадового окладу за наявності вищої кваліфікаційної категорії керівникам аптечних закладів? Чи не змінювались показники зарахування аптек до груп з оплати праці керівників?

Питання: Згідно наказу №793 від 2.11.2010 р. левоміцетин 0,25 Лубнифарм відноситься до безрецептурного відпуску, а такий же лікарський засіб ВАТ “Київмедпрепарат” відпускається за рецептами. Це тільки один приклад зі всього Переліку, а всього в Переліку не одна тисяча назв лікарських засобів. І ще одне запитання: коли згадають в МОЗ, що до МОЗ відносяться аптеки і їх структурні підрозділи (щодо оплати праці за вислугу років).

Питання: Я маю 10 років стажу державного службовця (23 січня 2011р.). Чи можу я у січні ц.р. вийти на дострокову пенсію з державної служби і отримати грошову допомогу у розмірі 10 окладів (згідно ЗУ "Про державну службу"), якщо у мене була дочка-інвалід, яку я виховала до шести років (абз. 4 п. 3 розділу ХУ Прикінцеві положення ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"). Дякую.

Питання: В пакете документов для прохождения очередных курсов повышения квалификации должна быть копия трудовой книги. Мне как предпринимателю и владельцу аптеки ЦЗ записи в трудовой книге не сделал, какой документ предоставлять вместо трудовой книги.

Питання: 

1.Доброго дня, в аптеці під час перебудови змінився план і площі приміщень, чи потрібно надсилати повідомлення про зміни до Державної інспекції л.з. МОЗ, таке повідомлення вже надіслано до територіальної інспекції, якщо так, то на чиє ім'я і які документи потрібно додавати?

2.Дайте конкретніше роз'яснення до постанови №4 від 5.01.11 р. (а саме, перелік препаратів). Дякую.

Питання: В аптеці штатний розклад і тарифні оклади зроблено згідно наказу МОЗ України від 30.05.2007 р. №273/290. Тарифна ставка робітника 1 розряду поступово збільшується при збільшенні мінімальної зарплати в країні. В якій сумі повинно бути підвищення посадового окладу за наявності вищої кваліфікаційної категорії керівникам аптечних закладів? Чи не змінювались показники зарахування аптек до груп з оплати праці керівників?

Питання: Згідно наказу №793 від 2.11.2010 р. левоміцетин 0,25 Лубнифарм відноситься до безрецептурного відпуску, а такий же лікарський засіб ВАТ “Київмедпрепарат” відпускається за рецептами. Це тільки один приклад зі всього Переліку, а всього в Переліку не одна тисяча назв лікарських засобів. І ще одне запитання: коли згадають в МОЗ, що до МОЗ відносяться аптеки і їх структурні підрозділи (щодо оплати праці за вислугу років).

Питання: Напишите, пожалуйста, какие на данный момент требования к планировке аптеки в сельской местности.

Питання: Добрый день.через сколько лет проводяться курсы повышения квалификации провизоров?прохождение интернатуры окончено в 28.02.2007 подскажите будут ли проводиться выездные курсы повышения квалификации провизоров"общая фармация" в 2011 в чернигове?кто должен подавать заявку на них?

Питання: Більше 12 років я працюю на посаді фармацевта. Крім того, два роки працювала на посадах фармацевтом експедиції, заступником завідуючого експедиції, фармацевтом та заступником відділу готових лікарських форм.

Будьте ласкаві, роз"ясніть мені чи маю я право на пільгову пенсію? Які існують умови для виходу на пільгову пенсію фармацевта, та чи зараховується до пільгового стажу робота на посадах фармацевтом експедиції, заступником завідуючого експедиції, фармацевтом та заступником відділу готових лікарських форм, а також якими нормативно-правовими актами це регулюється?

Питання: Добрий день! Де можна ознайомитись з переліком супутніх товарів визначених МОЗ, які можна продавати в аптечних закладах?

Питання: За яких умов аптека може прийняти ліки у пацієнта (наприклад, зміна схеми лікування лікарем)?

Дякую.

Питання: Надішліть нам будьласка, перелік продукції що підлягає обов'язковій сертифікації в Україні № 28 від 01.02.2005 р.

Питання: Обязателно ли чтобы заведующий аптечным пунктом в городе был специалист с высшим образованием и специализацией организация и управление!

Відповідь.

Питання: Cогласно новым лицензионным условиям от 25,10,10 №340 заведующий аптекой в сельской местности может быть фармацевтом. Может ли быть специалист сразу после окончания фармколледжа?

Відповідь.

Питання: Добрый день! Какими нормативными документами регулируется количество термометров и гигрометров в аптеке?

Відповідь.

Питання: Доброго дня! Надайте,будь-ласка, перелік наказів з контролю якості лікарських засобів для уповноваженої особи. Дякую.

Відповідь.

Питання: Добрый день.Подскажите пожалуйста как должно оформляться "Письмо об устранении нарушений Лицензионных условий"?Существует ли специальный АКТ или другой документ оформления устранений нарушений при проверках?Спасибо.

Відповідь.

Питання: Скажите пожалуйста каким сейчас приказом регламентируется наценка на ЛС государственного регулирования(фиксированная надбавка)спасибо.

Відповідь.

Питання: В зв"зку з дефіцитом фармацевтичних кадрів в нашому регіоні, є пропозиції щодо працевлаштування на посаду фармацевта від спеціалістів лікарів, фельдшерів, та медсестер. Прошу дати роз"яснення, з посиланням на нормативні документи, - чи мають таке право спеціалісти інших медичних спеціальностей, і якщо мають , то яких.

Відповідь.

Питання: Мені потрібен опис технологічного процесу роботи фарм. Складу (приймання товару, вхідний контроль, зберігання).

Питання: Прошу повідомити, згідно якого документу проводиться доплата за присвоєну категорію і в якому відсотку.

Питання: Скажите, на каком сайте можно проверить подлинность сертификата качества.
Заранее благодарна.

Питання: Подскажите пожалуйста по какому номеру телефона или на каком сайте можно узнать информацию о принятии решения по выдаче лицензии на розничную торговлю лек.средствами.Спасибо.

Питання: Ответьте, пожалуйста, имеют ли право аптеки подавать кислородный коктейль-пенку, как общеукрепляющий и оздоровительный продукт, и какие для этого нужны разрешительные документы. Заранее благодарна

Питання: Подскажите, пожалуйста, нужно ли менять Паспорт аптечного склада, если изменился заведующий? Или достаточно просто посменно уведомить Киевскую (региональную) Держликинспекцию? Заранее благодарна за ответ!

Питання: Згідно Ліцензійних умов (наказ №44/27 від 03.03.2009р п.2.4.23.), відпуск (реалізація) лікарських засобів може проводитись : безпосередньо закладам охорони здоров’я. Чи має право ТОВ "Фіто-Лек" відпускати (реалізувувати) лікарські засоби "Протипухлинному науково-лікувальному центру "Фенікс", який має ліцензію на Медичну практику - як закладу охорони здроров’я? Згідно Довідки ЄДРПО, ООО ПНЛЦ "Фенікс" : Види діяльності: *91514 Поліклінічні установи, *71212 Аптечні заклади.
2.4. До оптової торгівлі лікарськими засобами

Питання: Прохання дати інформацію, чим регламентуються вимоги до етикетки на заводський короб, в якому транспортують лікарські засоби, які ввозяться в Україну для подальшої реалізації.

Питання: Добрый день!
Объясните пожалуйста отвечает ли квалификационным требованиям заведующая аптекой в сельской местности, если она фармацевт, стаж работы на должности заведующей аптеки - 6 лет, в 2010 г. пройдены курсы повышения квалификации: предаттестационный цикл "Фармация", категории нет.

Заранее благодарна

Відповідь.

Питання: Добрий день, я юрист, інвалід першої групи, не можу потрапити у жодну з аптек у м. Дніпропетровськ, оскільки вони не обладнані відповідними пандусам. У зв'язку з цим хочу захистити свої права та законні інтересу у суді. Для цього меня потрібні дані з Єдиного ліцензійного реєстру починаючи з 03.03.2009, а саме: які суб'єкти господарювання отримали ліцензію на оптову та роздрібну торгівлю лікарськими засобами у м. Дніпропетровську. Прошу надати таку інформацію, оскільки на сайті http://www.diklz.gov.ua/ та http://uphiq.org/ отримати її не вдалося. З повагою та надією на розуміння, Жарий Дмитро Юрійович

Відповідь.

Питання: Фізична особа-підприємець є власником аптеки і має фармацевтичну освіту. Центр зайнятості запис у трудових книжках робить тільки найманим працівникам, а власнику - ні. Чи буде рахуватись фармацевтичний стаж власнику аптеки без запису у трудовій книжці (напр. для одержання пільгової пенсії, проходження курсів підвищення кваліфікації і т.д.).

Відповідь.

Питання: Имеют ли право на надбавку по выслуге лет провизора и фармацевты, работающие в государственных бюджетных организациях (без права продажи, то есть розницы), входящие в состав больницы. Например криминально исполнительная служба – тюрьмы, имеющие в своем составе лечебные учреждения, в составе которых есть аптеки и финансируются исключительно с гос.бюджета?

Відповідь.

Питання: Почему согласно Постановлению № 909 О перечне профессий, имеющих право на получение пенсии по выслуге лет, провизоры и фармацевты относятся к Министерству здравоохранения и имеют право на выход на пенсию при наличии стажа 25 лет? А по Постановлению № 1418 провизоры и фармацевты, работающие в коммунальных больницах, право на доплату за выслугу лет не имеют? А ведь до 1992 года мы имели эту надбавку.
Или страна не знает, что есть больничные аптеки, в которых провизоры и фармацевты изготавливают для нужд стационара многочисленные лекарственные формы. Вспомните про нас, пожалуйста.

Відповідь.

Питання: Чи потрібно брати ліцензію на виготовлення лікарських засобів в умовах аптеки, якщо виробництво лікарських засобів в умовах аптеки не проводиться?

Відповідь.

Питання:  Чи має право провізор косметолог проходити інтернатуру в аптеці загального профілю ,і якими законодавчими актами це дозволяється?

Відповідь.

Питання:  Расскажите, пожалуйста, как правильно организовать апт. пункт при ФАПе. Как правильно оформить все документы, чтобы не было проблем с Госинспекцией. И можно ли осуществлять продажу косметики, мин. воды и т.п, или только те препараты, утвержденные приказом 495 от 27.05.2005.

Відповідь.

Питання:  Добрый день! Для работы необходимы требования GMP по оформлению сертификата качества на лекарственное средство. Прошу дать информацию. Заранее благодарна.

Відповідь.

Питання: Фізична особа-підприємець є власником аптеки і має фармацевтичну освіту. Центр зайнятості запис у трудових книжках робить тільки найманим працівникам, а власнику - ні. Чи буде рахуватись фармацевтичний стаж власнику аптеки без запису у трудовій книжці (напр. для одержання пільгової пенсії, проходження курсів підвищення кваліфікації і т.д.).

Відповідь.

Питання: Здравствуйте! Будь-те добры, подскажите нам, как часто должны проходить проверку гигрометры в аптеке.Можно ли дать ссылку на постановление либо наказ,где четко указаны сроки проверки гигрометров. Заранее благодарны Вам!

Відповідь.

Питання: После небольшой рекострукции площадь аптеки изменилась с 50,1 до 49,9 кв.м.является ли это основание для лишения лицензии и не подписанием измененого паспорта аптеки. Срок действия лицензии до 01.2011г.Спасибо.

Відповідь.

Питання: Здравствуйте!Показали сегодня нам новую лицензию на розничную торговлю, а оказывается она бессрочная - без даты окончания. Очень удивились. Пересмотрела весь Ваш Сайт и Урядовый Портал КабМина,но новые условия сроков действия лицензирования не нашли. Знаю, что постанова вошла в силу 15,01,2010г. Будьте добры, помогите дайте ссылку на постанову и действительно она действует.

Відповідь.

Питання: Добрий день!Де можна знайти письмові стандартні робочі методики (СОП) для дистрибьюторської компанії?Дякую!

Відповідь.

Питання: Яку суму необхідно сплатити за ліцензію з роздрібної торгівлі лікарськими засобами та за дві копії ліцензії?

Відповідь.

Питання: Постановою КМУ від 03.02.2010 р. затверджна нова форма паспорту аптечного закладу, яка виключає необхідність погодження Державної санепідемслужби, органів державного контролю якості лікарських засобів, органів місцевого самоврядування, та, відповідно, змінює порядок отримання ліцензії на роздрібну торгівлю лікарськими засобами.

Просимо Вас надати роз`яснення щодо переліку документів, які додаються до заяви на отримання ліцензії, кількості екземпляров паспорту аптечного закладу, та до якого державного органу необхідно надавати документи для отримання ліцензії.

Також просимо надати роз`яснення щодо процедури відкриття аптечного пункту після отримання ліцензії.Заздалегідь вдячні за відповідь. 

Відповідь.

Питання: Доброго дня! Будь ласка поясніть, чи може спеціаліст з дипломом "Клінічна фармація" працювати в аптеці і на яких посадах?

Відповідь.

Питання: Після якого курсу навчання студент Фармацевтичного університету має право працювати фармацевтом? Який документ для цього потрібен? 

Відповідь.

Питання: Прошу пояснити, чи є порушенням ліцензійних умов, якщо посаду завідуючого аптекою займає провізор зі стажем роботи 2 роки за фахом. В Ліцензійних умовах, п.3 п.п. 3.4 говориться, що зав. аптекою повинен бути провізор і нічого не говориться про якісь інші кваліфікаційні вимоги.

Напишите пожалуйста, должен ли зав.аптекой иметь провизорский стаж 5 лет, и входит ли в этот стаж интернатура?

Відповідь.

Питання: Добрий день. Поясніть, будь ласка, процедуру відповіді на приписи Держ. лік. інспекції.

Відповідь.

Питання: Большая просьба выслать информацию, точнее перечень документов, небходимых для регистрации Биоактивных добавок.

Відповідь.

Питання: добрый день! приказ №44 от 16.03.1993 "про організацію зберігання в аптечних установах різних груп ЛЗ та виробів медичного призначення" - он не зарегистрирован в Минюсте, скажите есть ли аналог зарегистрированный и дайте ссылку на документ!

подскажите,есть ли такой НД и если есть то какой НД содержит инструкцию о проведении деретизации и дезинсекции в учереждениях охраны здоровья.

Відповідь.

Питання: Какие документы необходимо подавать при смене зав.аптечным киоском в территориальную инспекцию по качеству и гос.инспекцию?

Відповідь.

Питання: Скажите есть нд, к-рый описывает правила проведения дератизации и дезинсекции в складских помещениях,где храняться ГЛС?

Відповідь.

Питання: Если при перерегистрации препарата в наименовании венсены изменения - знак зарегистрированной торговой марки®, можно ли реализовывать препарат, в названии которого знак отсутствует?

Відповідь.

Питання: Пришлите образец бланка по смене заведующего аптекой,который отсылается в Киев.

Відповідь.

Питання: Cкажите есть нд, к-рый описывает правила проведения дератизации и дезинсекции в складских помещениях,где храняться ГЛС? заранее спасибо

Відповідь.

Питання: Какие дополнительные документы необходимо прилагать к договору аренды помещения Аптеки (помещение арендуется у частной фирмы), при согласовании Паспорта Аптеки с Госинспекцией?

Відповідь.

Питання: Просим дать информацию по сигнальному указателю на фасаде аптечных учереждений.

Відповідь.

Питання: Возможно-ли открыть аптеку и получить соответствующую лицензию в помещении которое называеться : "Нежилые помещения торгово-бытовые площадь...., размещены по адресу......, подземный простор." Все комуникации и площадь всех внутренних помещений соответствует лицензионным условиям. Нет соответствия только в "подземный простор"??? На этой территории еще размещено до 5 торговых предприятий.Подпадает ли это помещение под термин "Торговый центр"? Спасибо Жду ответа.

Відповідь.

Питання: Нам нужен ассортимент аптечки для оказания доврачебной мед. помощи, согласно требований последних лиценз. условий.

Відповідь.

Питання: Просимо Вас надати відповідь щодо нововедень в березні 2010 року по оформленню паспортів атпечних закладів

Відповідь.

Питання: чи є якісь особливості (санітарні) щодо вимог відкриття аптеки в підвальному приміщенні? (вентиляційні, якщо є вікна на зовні).

Відповідь.

Питання: Здравствуйте! Будь-те добры, подскажите нам, как часто должны проходить проверку гигрометры в аптеке.Можно ли дать ссылку на постановление либо наказ,где четко указаны сроки проверки гигрометров. Заранее благодарны Вам! 

Відповідь.

Питання: Добрий день. Дайте відповідь будь ласка яким документом на даний час регламентуеться гранична націнка цін на лікарські засоби.

Відповідь.


 
Авторизація

Логін:
Пароль:  
Реєстрація

Сервісна частина


Увага Поновлення інформації на сайті відбувається щоденно

Адміністратор сайта
© Copyright
Державне підприємство
Український фармацевтичний інститут якості